Google AdWords Reklamlarının Satışlara Etkisi

Günümüz şartlarına baktığımızda gün geçtikte internet kullanımı çığ gibi büyümekte. Büyüyen teknolojiyle uzantılı olarak e-ticaret kullanımı ve internet sitesi kullanımı artmış durumda. Siteniz ilk yayına alındığında muhtemelen Google’da arama yapıldığında geri sayfalarda çıkacaktır ve potansiyel müşterileriniz size ulaşmakta zorluk çekecektir. Hedeflediğiniz kitlenin size daha kolay ulaşması için internet reklamcılığı yani Google Adwords Reklamlarını kullanmanız büyük katkı sağlar.

Google Adwords; Arama Ağı Reklamları, Görüntülü Reklamlar olmak üzere iki gruba ayrılır. Google Adwords reklamları sayesinde internetteki potansiyel müşteri adaylarınıza daha kolay ulaşabilirsiniz.

Arama ağı reklamları; kullanıcılar Google’da arama yaptıklarında internet siteniz ilk sayfada çıkar ve müşteri potansiyelleriniz direkt hedeflediği kısma ulaşma fırsatı bulur. Arama ağı reklamları direk satış odaklı reklam biçimidir. Nedeni ise hedeflediğimiz müşterin direkt hedeflediği kısma ulaşmasıdır. Görüntülü reklam ağı ise kullanıcılar internette gezinirken girmiş oldukları sitelerde Banner reklamlarınızı görür, tıklama alması ve satış getirisi arama ağına göre biraz daha düşüktür.

No Comments

Post A Comment