Google AdWords reklamlarının marka bilinirliğine etkisi

Google Adwords Reklamlarının en önemli kanallarından bir diğeri de görüntülü reklam ağıdır. Görüntülü reklam ağı satıştan ziyade biraz daha marka bilinirliğine yönelik bir çalışmadır. Görüntülü reklamlardan kısaca bahsetmek gerekirse; içeriğe dayalı sınıflandırma ve kitleye dayalı sınıflandırma olarak ikiye ayırabiliriz.

İçeriğe dayalı görüntülü reklamlarda konu hedeflemeli ve anahtar kelimeleri hedeflemeler yaparak hedeflediğiniz kitlenin girmiş olduğu Google reklam alanının bulunduğu yerlerde reklamlar çıkması sağlanmaktadır. Kullanıcılar böylelikle sektörle ilgili girmiş olduğu diğer sitelerde Banner reklamları görerek bilinirlik için bir adım daha atılmış olacaktır.

Kitleye dayalı görüntülü reklamlarda ise ilgi alanlarına göre, demografiye göre ve yeniden pazarlama reklamları sayesinde hem markanız bilinir hale gelir hem de kullanıcılar girmiş olduğu diğer sitelerde sizi gördükçe dönüşüm süreci hızlanmış olacaktır. Görüntülü reklamda hazırlanacak Banner’lar önem taşımaktadır. Bannerlar’ınızın kalitesi ve rengi sizi yansıtan müşterinin oda noktasını çekebilen ve dikkat çekici olmalıdır.

No Comments

Post A Comment